turkce Türkçe Kursu

Türkçe programı, okumak, çalışmak amacıyla ya da göç ederek artık Türkiye’de yaşayacak olan yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik bir programdır.

Türkçe Kursu Türkçe programımız, başlangıç, orta seviye ve ileri seviye (A-B-C- Seviyeleri) olmak üzere 3 kurdan oluşmaktadır.

İlk aşama (A)'da olan başlangıç seviyesinde, ülkemizde temel ihtiyaçlarını karşılamaya, iletişimlerini geliştirme üzerine eğitim verilir. Bu seviyeyi başarı ile bitiren öğrenciler günlük hayatta basit seviyede cümleler kurabilir, kısa metinler okuyup yazabilir hale gelir. Kendi hakkında bilgiler verebilir, alışveriş yapabilir ve yavaş konuşmaları anlayabilir.

Ayrıca sayılar, günler, haftalar, aylar, renkler, mevsimler ve özel günler ( bayram vb.) gibi basit kullanımları da tamamen öğrenirler.

Orta seviye (B) ’de, başlangıç seviyesinde öğrenilenlere ek olarak kendinizi geliştirip artık daha doğru ifadelerle konuşabilmenize katkı sağlayacak yeni dil bilgisi konularını öğrenmiş olursunuz. Aynı zamanda bol bol alıştırma yaparak pratiklik kazandırmayı sağlayacak çalışmalar yaparsınız.

Orta seviye (B)’de, dil bilgisi kurallarının geri kalan kısmının öğrenilir ve artık çok daha rahat konuşulabilme imkânına sahip olursunuz.

İleri seviye (C)'de, Türkçe öğrenimin son aşamasıdır. Bu aşamaya gelen öğrencilerimiz, daha çok pratik yapacakları bu aşamada diksiyon eğitimini ve dil bilgisi konularında gelişimini tamamlamış olur.

Kompozisyon ve makale yazma, sunum yapma, makale okuma, dinlediğini tamamen anlama, pratik yapma vb. üzerinde yeterliliği arttırmaya yönelik çalışmaların yapıldığı seviyeye ulaşmış olur. Bu seviyeyi başarı ile bitiren öğrenciler Türkçenin gramerini tamamen öğrenirler.

Eduface Destek