Anasayfa Proficiency Hazırlık Kursu

ielts Proficiency Hazırlık Kursu

Üniversitelerin kendi bünyelerinde hazırladıkları yabancı dil tespit sınavı olan Proficiency, aynı zamanda hazırlık atlama sınavıdır.

Proficiency Kursu Öğrenciler, bu sınav sonucunda ya hazırlık sınıfını atlarlar ya da İngilizce yeterliliklerine göre belli kurlara ayrılarak hazırlık eğitimi alırlar. Proficiency sınavını her üniversitesi kendi bünyesinde yapar, ancak her üniversitenin aradığı ortak nokta ise, güçlü bir okuma becerisi ile zengin bir kelime bilgisine sahip olmaktır.

Proficiency sınavına hazırlık programımız, öğrencinin okuduğu üniversitenin sınav formatına göre özel olarak hazırlanır. Bu doğrultuda öğrencilerimizin, İngilizce altyapıları, gramer bilgisi, okuma, yazma becerileri geliştirilir, kelime hazneleri genişletilir.

Alanında uzman ve deneyim sahibi eğitmenlerimiz tarafından verilen proficiency eğitiminde, öğrencilerimizin sınavda başarılı olmasını sağlayacak sınav stratejisini kazanmaları amaçlanır.

Eğitim süresi boyunca kursiyerlerimiz düzenli olarak sınava alınarak gelişimleri takip edilir. Derslerde temel kaynak olarak ilgili üniversitenin eski sınavlarını kullanılır. Bu da katılımcılarımızın gireceği sınavın tekniğine tam anlamıyla hâkim olmalarını sağlar.