Anasayfa Ielts Hazırlık Kursu

ielts Ielts Hazırlık Kursu

IELTS, Avustralya, Kanada, İngiltere, Amerika ve Yeni Zelanda gibi birçok ülkede üniversiteler ve şirketler tarafından kabul edilen; adayların reading (okuma), writing (yazma), listening (dinleme) ve speaking (konuşma) becerilerinde yeterliliklerini ölçmek amacıyla University of Cambridge English for Other Languages (ESOL), British Council ve International Develeopment Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen bir sınavdır.

Ielts Kursu IELTS, aynı zamanda Türkiye’de de birçok üniversite ve şirket tarafından kabul edilmektedir.

IELTS, ‘Academic ve General Training’ olmak üzere iki ayrı format seçeneğinden oluşmaktadır. Academic Training formatı, IELTS’i kabul eden ülkelerde eğitim almak isteyen adaylar için, General Training formatı ise belirtilen ülkelere göçmenlik başvurusu yapmak isteyen adaylar için geçerlidir. Tüm adaylar aynı Listening (Dinleme) ve Speaking (Konuşma) modüllerinden sorumlu tutulurken, Reading (Okuma) ve Writing (Yazma) modülleri iki format için de farklıdır.

Sınav süresi, Speaking (Konuşma) bölümü hariç 2 saat 45 dakikadır. Speaking (Konuşma) bölümü 11-14 dakika arasında değişir. Speaking (Konuşma) bölümü TOEFL IBT’nin aksine birebir mülakat şeklinde düzenlenir. Bu bölüm iki ayrı oturumdan oluşur. Birinci oturumda adaya gündelik hayatıyla ilgili sorular sorulur ve bu soruları akıcı bir şekilde cevaplaması beklenir. İkinci oturumda ise adaya belirli bir konu verilir ve adaydan bu konu üzerinde yine aynı şekilde akıcı bir konuşma yapması beklenir. Sınav 1’den 9’a kadar puanlanır.

IELTS hazırlık programına başlamak için adayın İngilizce becerisinin en az intermediate seviyesinde olması gerekmektedir. Intermediate seviyesinin altında olan adaylar bu seviyeye ulaşabilmek için kurumumuzdan Genel İngilizce için gerekli eğitimi alıp daha sonra IELTS sınav hazırlık grubuna katılabilirler. IELTS programımızda, sadece IELTS hazırlığı veren, formasyon sahibi uzmanlar eğitim vermektedir.

Programımıza katılan adaylarla İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğini öğretme temelli çalışmalar yapılır. IELTS sınavını oluşturan her bir bölüm için ayrı ders verilmektedir. Sınavın yapısına alışabilmeniz ve sınav sırasında paniklememeniz için sınav koşulları oluşturularak katılımcılarımıza sınavlar uygulanır.